Триває робочий візит Представника Уповноваженого Аксани Філіпішиної до Одеської області

20/06/2014 16:08

18-19 червня в рамках робочого візиту Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності  Аксана Філіпішина відвідала місця поселення вимушених переселенців з Луганської та Донецької областей.

Представник Уповноваженого відвідала Український дитячий центр «Молода гвардія», в якому на оздоровленні перебувають діти з різних регіонів України, у тому числі зі східних регіонів, де триває збройний конфлікт. У центрі створено належні умови для проживання та відпочинку дітей, забезпечено їх 5-разове харчування та організовано цікаву культурно-виховну програму.

Також Аксана Філіпішина відвідала оздоровчий заклад санаторного типу «Сергіївка», у якому розміщені діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, з інтернатних закладів Луганської області. У ході спілкування діти поділилися своїми враженнями від перебування у санаторії та настроями.

Крім того, Представник Уповноваженого відвідала заклад «Медик 2», в якому наразі проживають сім’ї з дітьми, що вимушені були переїхати з території військового конфлікту. Завдяки зусиллям Одеської обласної державної адміністрації та приватних підприємців, ці родини отримали доброзичливий прийом, належні умови проживання та забезпечені харчуванням.

Втім Аксана Філіпішина зазначає, що ситуація з переселенцями викликає тривогу, оскільки серед питань, які вони порушували, є проблеми, які потребують негайного вирішення, зокрема:

  • здійснення виплат державних допомог, пенсій, стипендій тощо;
  • сприяння у працевлаштуванні, адже трудові книжки у більшості залишилися в установах та на підприємствах за місцем проживання в зоні АТО;
  • вирішення питання оподаткування у зв’язку з тиском податкових органів на приватних підприємців, які змушені були виїхати із зони збройного конфлікту;
  • зняття блокування з банківських карток;
  • надання кредитних канікул у зв’язку з повідомленням від банківських установ про несвоєчасне погашення кредитних зобов’язань та нарахування штрафних санкцій.

Проте найбільше занепокоєння у вимушених переселенців викликає відсутність будь-якої інформації щодо вирішення їхніх житлових питань, налагодження побуту, надання відповідного статусу, а також щодо подальшого влаштування дітей до навчальних закладів тощо.