Європейська мережа національних інституцій з прав людини висловила підтримку Омбудсману України

14/03/2014 13:59

13 березня 2014 року у Женеві Європейська мережа національних інституцій з прав людини проголосила Заяву щодо ситуації з правами людини в Україні, в якій висловила підтримку Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини у її діяльності, а також закликала до збереження незалежності, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави.

У заяві також відзначено плідну співпрацю Офісу Омбудсмана України з громадянським суспільством та міжнародними організаціями, метою якої є просування та захисту прав людини в України в умовах існування серйозних викликів.

Європейська мережа національних інституцій з прав людини звернулася до міжнародної спільноти із закликом співпрацювати та підтримувати Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у її роботі задля забезпечення притягнення до відповідальності всіх винних у порушенні прав людини, зокрема права на життя.

Повний текст згаданої заяви наведений нижче.

 

З нагоди зустрічі Генеральної Асамблеї  в Офісі ООН у Женеві Європейська мережа національних інституцій з прав людини (ЄМНІПЛ) зробила таку Заяву щодо ситуації з правами людини в Україні

Європейська мережа національних інституцій з прав людини (ЄМНІПЛ) складається з 41 національної інституції з прав людини (НІПЛ) з усієї Європи. НІПЛ є незалежними від уряду установами, які фінансуються за рахунок державного бюджету, мають широкий мандат у галузі просування та захисту прав людини. Зазначені установи акредитуються відповідно до Принципів ООН, що стосуються статусу національних інституцій, які займаються просуванням та захистом прав людини (Паризьких принципів), з метою забезпечення їх незалежності, плюралізму, неупередженості та ефективності.

Як НІПЛ Уповноважений Верховної Ради України з прав людини відіграє ключову роль у захисті та просуванні прав людини, зокрема в контексті розслідування відповідних фактів та моніторингу порушень прав людини на відповідній території. Вона також конструктивно співпрацює з громадянським суспільством та міжнародними організаціями з метою просування та захисту прав людини в України в умовах існування серйозних викликів.

ЄМНІПЛ закликає міжнародну спільноту, включаючи всіх, хто здійснює вивчення ситуації та проводить моніторинг в Україні, співпрацювати та підтримувати Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у її роботі задля забезпечення притягнення до відповідальності всіх винних у порушенні прав людини, зокрема права на життя.

ЄМНІПЛ підтримує заяви, проголошені Генеральним секретарем ООН та іншими міжнародними органами, такими як Управління Верховного комісара ООН з прав людини, ОБСЄ та Ради Європи, що закликають до повної поваги та збереження незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. ЄМНІПЛ закликає до негайного відновлення спокійного та прямого діалогу між всіма зацікавленими сторонами з метою подолання існуючої кризи відповідно до принципів міжнародного права у галузі прав людини.

Березень 2014 року

On the occasion of its General Assembly Meeting at the UN Office in Geneva, the European Network of National Human Rights Institutions (ENNHRI) made the following Statement on the Human Rights situation in Ukraine