Справа щодо незаконного переміщення дітей з м. Сніжного Донецької області – на особистому контролі Валерії Лутковсько

12/06/2014 16:59

За фактом незаконного затримання українських дітей з м. Сніжного Донецької області та примусового переміщення їх через кордон з Російською Федерацією Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернулася з відкритим листом до Уповноваженого з прав людини Російської Федерації Елли Памфілової з проханням негайного втручання у ситуацію та попередження незаконному примусовому вивозу та перебуванню українських дітей на території Російської Федерації.

Аналогічні звернення направлені на ім’я Генерального прокурора Росії, Міністра з надзвичайних ситуацій та губернатора Ростовської області.

Уповноваженим з прав людини також направлені звернення до в.о. Міністра закордонних справ України Андрія Дещиці з вимогою невідкладно вжити заходів, які передбачені нормами міжнародного права і міжнародних відносин, з метою захисту прав громадян України та до в.о. Генерального прокурора України Олега Махніцького  – невідкладно перевірити зазначені факти та вжити відповідних заходів прокурорського реагування.

Наразі стало відомо, що представники прикордонної служби Російської Федерації та Донецької народної республіки після перемовин з українською стороною звільнили водія автобуса та вихованців будинку дитячого типу з матір’ю-вихователькою, які прямують вже до м. Донецька.

Доля 15 дітей-вихованців Сніжнянського дитячого будинку та двох супроводжуючих їх вихователів невідома. Зв’язок із ними перерваний.

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська тримає вирішення питання повернення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на особистому контролі.

Елла Памфілова, в свою чергу, під час телефонної розмови з українським Омбудсманом висловила глибоке занепокоєння ситуацією, що склалася, і взяла справу під особистий контроль.