Омбудсман стурбована штучним створенням напруги і дестабілізацією обстановки в регіонах України

12/03/2014 12:45

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська стурбована штучним створенням напруги і дестабілізацією обстановки в регіонах України. Це зумовлено численними повідомленнями про відрахування коштів із заробітних плат громадян на відбудову Майдану в Києві.

Спочатку така інформація з’явилася в ЗМІ стосовно відрахування коштів з шахтарів Донбасу, втім згодом вона нібито була спростована.

«Вже сьогодні ми отримали кілька дзвінків від правоохоронців та працівників Укрзалізниці Харківщини та Донеччини щодо стягування коштів із їх заробітних плат та навіть з допомоги по догляду за дітьми в сумі від 100 до 300 гривень на відбудову Майдану», – повідомила Омбудсман Валерія Лутковська.

У зв’язку із зазначеною інформацією, Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська негайно направила лист до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням вжити відповідних заходів щодо припинення таких дій.

«Прошу вжити заходів щодо припинення зазначеної ганебної практики з боку керівників установ, підприємств і організацій всіх форм власності не тільки у східних, а й в інших регіонах держави», – зазначила у своєму листі Валерія Лутковська.

Уповноважений з прав людини переконана, що така ситуація є нічим іншим як спробою штучного створення невдоволення діями центральних органів виконавчої влади та посиленням напруги і дестабілізації обстановки в регіонах.