Триває моніторинг додержання прав мешканців АР Крим під час переселення до Дніпропетровщини

25/03/2014 17:45

До Секретаріату Уповноваженого з прав людини надійшла інформація від Регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Дніпропетровській області щодо моніторингу дотримання прав людини під час переселення мешканців Автономної Республіки Крим.

Зокрема, станом на 24 березня 2014 року на Дніпропетровщині прийнято 31 мешканця АР Крим, які виявили свою принципову позицію, активно підтримували Євромайдан, в зв’язку з чим піддались переслідуванням за місцем постійного проживання. Громадяни прибули з різних населених пунктів, вони різні за соціальним статусом, віком, національністю, і мають як загальні, так і особисті проблеми і потреби.

Головним спеціалістом відділу забезпечення діяльності регіональних представництв Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Дніпропетровській області 24.03.2014 з кримчанами були проведені зустрічі та співбесіди по телефону.

Зокрема, розпорядженням голови облдержадміністрації «Про організацію роботи щодо підтримки сімей з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя» створено Регіональний координаційний центр при Дніпропетровській обласній державній адміністрації, затверджено його склад та план заходів з надання всебічної підтримки у забезпеченні життєдіяльності цих сімей.

Центр створено з метою забезпечення належного рівня соціального захисту і підтримки сімей, які прибувають з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, на тимчасове проживання.

Координацію роботи щодо виконання цього розпорядження покладено на департамент соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

До організації роботи з надання всебічної підтримки і допомоги вищевказаним сім’ям залучена громадськість, структурні підрозділи облдержадміністрації, виконавчі комітети міських рад, райдержадміністрації, головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Дніпропетровський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Дніпропетровський обласний центр зайнятості, Головне управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області, Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області.

Розпорядженням голови облдержадміністрації визначені основні напрями роботи центру :

  • постійний супровід сімей-переселенців фахівцями із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо вирішення всіх проблемних питань, пов’язаних із їх тимчасовим місцем перебування;
  • надання тимчасового проживання сім’ям;
  • відновлення втрачених переселенцями документів;
  • надання юридичної консультації та роз’яснень;
  • організація безперебійної виплати переселенцям призначених державних допомог та компенсацій, а також сприяння їм у вирішенні питань, пов’язаних із новими призначеннями соціальних виплат (пенсійних виплат, допомог по безробіттю, сім’ям з дітьми, сім’ям, що виховують інвалідів тощо);
  • надання, у разі необхідності, установами охорони здоров’я області медичних послуг громадянам із числа переселенців;
  • організація навчання та виховання дітей сімей-переселенців у дошкільних та шкільних навчальних закладах області;
  • працевлаштування на вільні вакансії працездатних громадян із числа переселенців та при необхідності збільшення видатків місцевих бюджетів на організацію та фінансування громадських робіт, які забезпечуватимуть їх матеріальну підтримку;
  • організація допомоги в ході облаштування сімей-переселенців в забезпеченні харчуванням, лікуванням із залученням до цієї роботи волонтерів, благодійних організацій тощо.

З метою координації роботи щодо підтримки сімей, які прибули з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та надання допомоги, в області функціонує багатоканальна телефонна лінія «Контактний цент «Гаряча лінія голови облдержадміністрації» (0800 505 600) та Дніпропетровський обласний контактний центр (0800 507 309).

З метою подальшого моніторингу додержання прав прибулих мешканців АР Крим до Дніпропетровщини регіональним представництвом Уповноваженого з прав людини налагоджено телефонний зв'язок і надані адреси та існуючі засоби зв’язку Секретаріату Уповноваженого з прав людини та регіонального представництва в Дніпропетровській області.