Оголошено конкурсний відбір спостерігачів/моніторів, які проводитимуть спостереження судових проваджень в судах міста Києва

10/06/2014 15:18

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини оголошує конкурсний відбір дослідників (спостерігачів/моніторів), які проводитимуть спостереження судових проваджень в судах міста Києва в рамках реалізації проекту «Моніторинг судового процесу з метою оцінки застосування Кримінально-процесуального кодексу України». Моніторинг триватиме з липня по грудень 2014 року.

Нагадаємо, проект, який було презентовано 6 червня, – це пілотна ініціатива, реалізація якої покладається на Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у співробітництві з Радою Європи та ГО «Харківський інститут прикладних гуманітарних досліджень».

Проект спрямований на моніторинг відкритих судових засідань шляхом участі у судових засіданнях незалежних моніторів, присутність яких на засіданні не може бути заборонена чи обмежена. Мета ініціативи – підвищити прозорість судових процесів задля посилення громадської довіри до судочинства та базується на праві на справедливий і публічний суд.

Для участі у конкурсі кандидати повинні відповідати таким критеріям:

  • мати вищу юридичну освіту (рівень – не нижче бакалавра) або навчатися за юридичною спеціальністю (не нижче 3-го курсу, за умови завершення курсу «Кримінальний процес»); бути неупередженим та не мати конфлікту інтересів щодо предмету дослідження;
  • мати можливість проводити спостереження в судах міста Києва з липня по грудень 2014 року, з орієнтовними середніми часовими витратами не менше 8 годин на тиждень;
  • вміти збирати, узагальнювати та аналізувати інформацію;
  • бути уважним/ою та вміти планувати свій час.

Додаткові переваги матимуть кандидати, які знайомі з положеннями Європейської Конвенції з прав людини РЄ та практикою її застосування, мають досвід участі у проектах з судового моніторингу, мають досвід правозахисної чи юридичної практики у сфері кримінальної юстиції, володіють англійською мовою.

Проектом передбачено проведення спеціального безкоштовного дводенного тренінгу для спостерігачів (30 червня – 1 липня) та надання постійної консультативної підтримки спостерігачам, а також грошова винагорода.

Для участі у конкурсі прохання до 19 червня включно заповнити форму та надіслати резюме за електронною адресою dhrp.ua@gmail.com.

Відбір передбачає співбесіду з попередньо відібраними кандидатами, заплановану на 23 червня. Про результати відбору відібрані кандидати будуть повідомлені 23 червня.

Телефон для довідок: (050) 406 59 69.

Проект реалізується Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за підтримки Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН), Ради Європи та Посольства США в Україні.