Правозахисники спільно з Омбудсманом розповіли в Женеві про поточну ситуацію на сході України

16/06/2014 15:54

Розпочалася робоча поїздка Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської до Женеви, під час якої Омбудсман візьме участь у засіданні 26-ої сесії Ради ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні за останні 3 місяці. У засіданні також візьмуть участь українські та міжнародні правозахисники, а також представники Офісу Українського Омбудсмана.

Експерти розглядатимуть ситуацію в Україні щодо захисту і гарантій основних прав у всій Україні, приділяючи особливу увагу питанням Сходу та Криму.


Загальний огляд ситуації з правами людини в Україні та основними проблемами представить Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. Про стан дотримання прав кримських татар розповість Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рафат Чубаров. Із поточною ситуацією в Криму ознайомить присутніх Андрій Юров, представник польової правозахисної Місії моніторингу прав людини в Криму (Росія). Олександра Матвійчук (Центр громадянських свобод; ініціатива Мобільних груп моніторингу прав людини) поінформує про поточну ситуацію на сході України. Про права журналістів, свободу вираження думок і свободу слова розповість Роман Головенко, Інститут масової інформації.

В рамках робочого візиту заплановано зустрічі Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської з представником Підкомітету ООН з питань попередження катувань Марі Амос, з Президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста Пітером Маурером, а також з керівником відділу національних інституцій Офісу Верховного комісара ООН з прав людини Владленом Стефановим.

Сьогодні, 16 червня, в рамках візиту відбулась зустріч Валерії Лутковської із Верховним комісаром ООН з прав людини Наві Пілей, під час якої було обговорено поточну ситуацію на Сході України та в Криму. Український Омбудсман розповіла також про взаємодію з громадянським суспільством у питанні забезпечення прав вимушених переселенців, яка виявила свою ефективність. Зокрема, сторони обговорили ініціативу Уповноваженого з прав людини щодо створення у партнерстві з ГО «Центр Соціальна Дія», ініціативами «Євромайдан SOS» та «Крим SOS» Ресурсного центру, який займатиметься вирішенням проблемних питань громадян України, які проживають на тимчасово окупованих і небезпечних територіях, а також вимушено переміщених осіб. Ресурсний центр діятиме в рамках спільного проекту за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні. Верховний комісар ООН з прав людини позитивно відмітила та підтримала діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також наголосила на особливій важливості та необхідності далі розвивати тісну взаємодію з громадськими активістами та правозахисниками. З метою сприяння такій співпраці офіс Верховного комісара надаватиме Омбудсману України відповідну підтримку задля вирішення практичних питань організації допомоги внутрішнім переселенцям, а також для тих, хто хоче виїхати з території проведення антитерористичної операції.