Валерія Лутковська бере участь у засіданні Генеральної Асамблеї Європейської мережі національних інституцій з прав людини

27/10/2016 11:50

Сьогодні, 27 жовтня 2016 року, розпочалося дводенне засідання Генеральної Асамблеї Європейської мережі національних інституцій з прав людини.

У заході візьмуть участь працівники національних інституцій з прав людини (НІПЛ) і співробітники їхніх офісів, міжнародні партнери Європейської мережі НІПЛ, а також представники міжнародних організацій, діяльність яких спрямована на захист прав людини.

У перший день засідання Генеральної Асамблеї будуть обговорюватися загальні питання дотримання прав людини, зокрема біженців і мігрантів, соціально-економічні питання, посилення прозорості у прийнятті рішень тощо.

Завтра, 28 жовтня, в рамках засідання Генеральної Асамблеї відбудеться семінар «Права людини і боротьба з тероризмом», під час якого планується обговорити та поділитися досвідом, яку роль можуть відігравати НІПЛ у боротьбі з тероризмом, яких заходів у межах своїх повноважень можуть вживати ці інституції у сфері дотримання прав людини, а також ключові аспекти і проблеми, які можуть виникати протягом цього процесу. Крім того, окремо будуть розглянуті ймовірні дискримінаційні наслідки в результаті вжитих з метою боротьби з тероризмом заходів, і як НІПЛ можуть використовувати свої функції для їх вирішення.

«НІПЛ мають широкий мандат і виконують функцію медіації між громадянським суспільством і державою, а також між національними і міжнародними сферами. Саме це наділяє їх широкими можливостями для впливу в контексті вирішення конфліктних ситуацій», – переконані організатори семінару.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська візьме участь у роботі підгрупи семінару «Просування прав людини в умовах безпеки і страху». Необхідність у проведенні дискусії на цю тему особливо актуальна з огляду на несприятливі конфліктні ситуації, які мають місце на всій території Європи.

Валерія Лутковська під час свого виступу ознайомить присутніх із заходами, яких вживає Офіс Омбудсмана щодо захисту прав людини у ситуації збройного конфлікту на Сході України. Зокрема, йтиметься про організацію переміщень осіб, які відбували покарання на непідконтрольній Уряду України території і висловили бажання відбувати подальше покарання на території, контрольованій Урядом України. Як відомо, за останній рік (починаючи з липня 2015 року) таких переміщень Уповноваженим з прав людини здійснено вже 7, в результаті яких переміщено 133 особи.

Крім того, Валерія Лутковська ознайомить учасників сесії з позитивними напрацюваннями, які були узагальнені за результатами міжнародної конференції «Роль національних інституцій з прав людини у конфліктних та постконфліктних ситуаціях», що відбулася у Києві22 жовтня 2015 року за участю представників національних інституцій з прав людини 20-ти країн. За результатами проведення цього заходу було одностайно ухвалено Київську Декларацію, у якій визначено  загальні стандарти, як діяти національним інституціям з прав людини у конфліктних чи постконфліктних ситуаціях.