Щоб запобігти випадкам дискримінації ромів, потрібно вживати ефективних заходів для їх інтеграції в українське суспільство

26/06/2018 16:35

На цьому акцентували увагу учасників тренінгу «Розпізнавання та реагування на дискримінацію» працівники Секретаріату Уповноваженого Ксенія Рондяк, Вікторія Парубок та координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Чернівецькій області Богдан Бойко.

Під час тренінгу були розглянуті приклади дискримінації за ознаками раси, інвалідності, гендерної ідентичності. Значної уваги було приділено непоодиноким фактам дискримінації ромської національної меншини, адже такі випадки набули останнім часом значного розголосу не лише в Україні, а й за її межами.

  Була обговорена також проблема обмеженого доступу до отримання послуг для людей з інвалідністю та маломобільних осіб.

Під час тренінгу розглянули особливості роботи Офісу Уповноваженого з прав людини, ознайомилися з особливостями міжнародного та національного законодавства з питань запобігання та протидії дискримінації.

Його учасники вирішували практичні вправи з розпізнавання прямої, непрямої дискримінації, підбурювання, пособництва та утиску з метою виявлення  будь-якої дискримінації при зверненні осіб.

Тренінг, у якому взяли участь працівники державних установ та місцевих органів влади, проведено в рамках реалізації проекту «Сприяння діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на регіональному рівні», який здійснюється  в рамках співпраці між Уповноваженим та Програмою розвитку ООН в Україні.