«Тортурам немає жодного виправдання. У співпраці з громадськістю ми забезпечимо ефективну превенцію порушень прав людини у місцях несвободи», - Людмила Денісова

26/06/2018 11:49

Кожен має право на повагу до його гідності.

Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Стаття 28 Конституції України

 

Щорічно, 26 червня, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН у світі відзначається Міжнародний день на підтримку жертв катувань та тортур. Цей день проводиться з метою викорінення катувань і забезпечення ефективного функціонування Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання.

Поняття «тортури» означає будь-яку дію, якою особі навмисне заподіюється сильний біль або страждання, фізичне або моральне.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова наголошує, що Конституцією України встановлена норма, за якою катування та інші жорстокі, нелюдські або такі, що принижують гідність особи, види поводження і покарання є грубим порушенням прав людини.

«Виправданням тортурам не можуть служити жодні обставини: навіть, якщо це стан війни, чи загроза війни, внутрішня політична нестабільність чи будь-який інший надзвичайний стан. Кожна держава повинна вживати ефективних законодавчих, адміністративних, судових та інших заходів для попередження актів тортур на будь-якій території під її юрисдикцією», - зазначає Людмила Денісова.

За її словами, Офіс Омбудсмена в рамках реалізації функцій Національного превентивного механізму прагне робити усе можливе, щоб запобігти  випадкам катувань та тортур  щодо людини.

Саме тому Людмилою Денісовою ініційовано створення Координаційної ради з питань реалізації національного превентивного механізму при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини. До її складу увійдуть представники громадськості та представники центральних органів виконавчої влади, у підпорядкуванні яких перебувають місця несвободи. Це робиться для того, аби органи влади миттєво реагували на результати візитів і вживали відповідних заходів.  

 «Ми наразі посилюємо роботу регіональних представництв Уповноваженого, які будуть, зокрема, співпрацювати з громадськими моніторами у рамках механізму «Омбудсмен+». Це дасть можливість проводити більшу кількість візитів до місць несвободи. З моніторинговим візитом в місцях несвободи нас мають чекати щодня!», - наголошує Людмила Денісова.