Аксана Філіпішина: «Стамбульська конвенція є найбільш ґрунтовним договором у сфері захисту жінок від усіх форм насильства»

26/05/2015 17:28

Сьогодні 26 травня 2015 року відбулася презентація Підсумкового аналітичного звіту щодо відповідності окремих законів України вимогам Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції), організована Проектом Ради Європи “Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні”.

Виступаючи з вітальним словом, Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина наголосила, що підписавши у 2011 році Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція), Україна приєдналася до європейських стандартів боротьби з насильством щодо жінок та домашнім насильством.

Принципи, закладені в Стамбульській конвенції дають змогу поглянути на ситуацію насильства стосовно жінок, в тому числі й домашнього насильства, як серйозного порушення прав жінки, зокрема права на життя, безпеку, свободу, гідність, фізичну цілісність.

Наразі держава стоїть на порозі складної роботи в напрямку ратифікації Стамбульської конвенції. Першим кроком цієї роботи має стати прийняття та реалізація законодавства, яке б забороняло будь-які форми насильства стосовно жінок, а також забезпечувало належне здійснення правосуддя, захист та підтримку жертв насильства.

Аксана Філіпішина також відзначила, що Проект Ради Європи “Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні” приділяє багато уваги аналізу українського законодавства. Підготовлений експертами Проекту аналітичний звіт дає змогу визначити першочергові законодавчі зміни та доповнення, які необхідно зробити в національному законодавстві, щоб воно відповідало вимогам Стамбульської конвенції.