За Поданням Уповноваженого здійснено комплексну перевірку комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласний будинок дитини № 3»

26/04/2019 11:32

Під час моніторингового візиту до комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласний будинок дитини № 3», який відбувся у лютому місяці поточного року, представниками Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно з представниками Міністерства соціальної політики України та Громадською спілкою «Українська мережа за права дитини» було зафіксовано ряд порушень прав вихованців закладу, зокрема, на належні умови розвитку, виховання, харчування, отримання реабілітаційних та медичних послуг, освіту. Окрім того, було виявлено перевищення термінів перебування дітей у закладі.

За результатами візиту було направлено Подання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до голови Харківської обласної державної адміністрації.

На виконання вимог, висловлених у Поданні, розпорядженням голови Харківської обласної ради була створена комісія для здійснення комплексної перевірки роботи будинку дитини, до складу якої увійшли депутати обласної ради та фахівці структурних підрозділів виконавчого апарату обласної ради та обласної державної адміністрації, таких як служба у справах дітей, департамент освіти і науки, охорони здоров’я, Держспоживслужба.

Комісія працювала 11 днів та охопила перевіркою всі напрями діяльності закладу: питання організації роботи з дітьми, дотримання вимог законодавства про дошкільну освіту, питання соціальної захищеності вихованців, надання медичних послуг, ефективність використання коштів та майна, перевірка вимог санітарного законодавства.

Перевіркою встановлено, що ряд порушень, виявлених представниками Секретаріату Уповноваженого з прав людини виправлено, зокрема, дотримуються санітарно-гігієнічні норми у харчоблоці, налагоджений режим дня дітей, упорядковані особові справи вихованців. Водночас робота щодо усунення інших порушень, зокрема, перевищення термінів перебування дітей у закладі, ще триває. 

Окрім того, за результатами комплексної перевірки адміністрації закладу вказано на відсутність програм і методик для здобуття дошкільної освіти, порушення термінів подання до органів соціального захисту населення документів на призначення допомог та інші недоліки в організації діяльності будинку дитини.

За результатами комплексної перевірки комісією був складений акт та надані рекомендації керівнику закладу щодо усунення порушень в установлені терміни.

Питання дотримання прав вихованців будинку дитини перебуває на контролі Уповноваженого з прав людини.