У Молочанському стаціонарному відділенні терцентру зафіксовано принизливе ставлення до мешканців

26/04/2018 15:53

У рамках реалізації національного превентивного механізму працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками громадськості було здійснено моніторинговий візит до Молочанського стаціонарного відділення територіального центру Токмацької районної радиЗапорізької області.

Найбільш вражаючим в установі є стійкий неприємний запах як у коридорі, так і в житлових кімнатах, що свідчить про неналежне виконання молодшим медичним персоналом своїх службових обов’язків. Світло-синій колір стін у житлових кімнатах створює «казенну» атмосферу, у кімнатах відсутні шафи для зберігання особистих речей та не у кожного з мешканців є власна тумбочка. Останні скаржилися на незручні ліжка з панцирними сітками. На прохання людей покласти дошки під панцерні сітки персонал не реагує.

У житлових приміщеннях прохолодно. Відсутні кнопки виклику персоналу. Вимикачі світла розташовані незручно – високо над ліжком, унаслідок чого для вимкнення світла люди похило віку вимушені ставати на ліжко. На особистих речах мешканців відсутнє маркування, тому після прання спідня білизна може дістатися будь-кому.

Незважаючи на те, що, найстаршому мешканцю стацвідділення виповнилося 93 роки і він є почесним працівником освіти, умови його проживання є такими, що принижують людську гідність: в одномісному ізоляторі голі пофарбовані стіни, ліжко з панцерною сіткою, стіл без скатертини та туалетний стілець. У зв’язку з тим, що стацвідділення знаходиться на другому поверсі, він вже чотири роки не був на вулиці.

Аналогічна проблема актуальна і для інших малорухомих мешканців. Попри те, що в будівлі є ліфт, без сторонньої допомоги людина на візку або на ходунках на вулицю вийти не може. Відтак, у мешканців стацвідділення єдине місце, де можна подихати свіжим повітрям, - це балкон.

Моніторами виявлені порушення права на реабілітацію, адже реабілітаційні заходи взагалі не проводяться.

Неналежними є умови для приготування їжі у харчоблоці: наявні таргани, все приладдя пошкоджене іржею, емальований посуд також пошкоджений.

За результатами візиту будуть підготовлені та надіслані акти реагування до Міністерства соціальної політики України та Запорізької обласної державної адміністрації.