Результати моніторингового візиту до Оріхівської виправної колонії на Запоріжжі

26/03/2019 13:50

Регіональним представником Уповноваженого з прав людини в Запорізькій області Оленою Дємєнєвою з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого з прав людини у Запорізькій області Сергієм Бізденежним, громадськими моніторами Галиною Азаровою та Юрієм Пікою здійснено моніторинговий візит до ДУ «Оріхівська виправна колонія №88».

Учасники візиту ознайомилися з умовами знаходження в ній осіб, які відбувають покарання, мали змогу оцінити належність побутових умов перебування засуджених у камерах, лазні, кухні, лікарні, місць для прогулянок. Належна увага була приділена умовам праці у виробничій зоні, окремо здійснено конфіденційні поспілкувалися із засудженими, проведено ознайомлення з документацією установи.

Також, під час візиту учасником моніторингового візиту було знято пробу з приготовленої до обіду їжі для засуджених, якість якої була у належному стані. Перевірено умови приготування їжі та умови зберігання продуктів, де жодних порушень виявлено не було.

Під час візиту були виявлені зокрема такі недоліки: прогалини в оформленні актів виконаних робіт під час роботи засуджених за договорами підряду, відсутність посадових інструкцій у працівників (засуджених осіб), які працюють за строковими трудовими договорами.

Адміністрацією установи вживаються заходи щодо приведення умов тримання осіб у відповідність до встановлених вимог, під час візиту моніторами виявлено деякі порушення та недоліки у сфері поводження з в’язнями, які адміністрацією були одразу взяті до уваги та прийнято до виправлення у найближчий час.

За результатами моніторингового візиту буде складено звіт із наданням відповідних рекомендацій щодо усунення виявлених недоліків, який разом із листами реагування буде направлено до компетентних органів.