Валерія Лутковська звернулася до начальника Управління МВС України у Миколаївській області з приводу осквернення пам’ятника жертвам Голокосту

26/03/2015 10:19

У зверненні до Віталія Гончарова Уповноважений з прав людини зазначила, що під час моніторингу стану дотримання принципу недискримінації у сфері реалізації прав та свобод національних меншин в Україні було встановлено, що у м. Миколаєві в ніч з 21 на 22 березня невідомі вандали осквернили неонацистськими символами пам’ятник жертвам Голокосту.

Інформація зі ЗМІ також свідчить, що це не перший випадок вандалізму, вчинений стосовно меморіалу. Подібні акти вандалізму зафіксовані у вересні 2012 року, березні, жовтні і грудні 2013 року, двічі – в липні 2014 року.

«Враховуючи ці обставини, вбачається, що мало місце кримінальне правопорушення, скоєне на ґрунті національної та релігійної нетерпимості (антисемітизму) і спрямоване на приниження національної честі та гідності єврейського народу, наругу над його історичною пам’яттю та подальше розпалювання міжнаціональної і релігійної ненависті. Ця категорія злочинів є особливо соціально небезпечною та вимагає більш суворого покарання», – йдеться у зверненні Уповноваженого з прав людини.

З огляду на зазначене, Валерія Лутковська звернулася до керівника миколаївської міліції з проханням повідомити Уповноваженого з прав людини про кримінально-правову кваліфікацію, яка була надана діям правопорушників у зазначеному інциденті та в попередніх подібних випадках, а також про заходи, які вживаються для забезпечення швидкого та всебічного розслідування зазначеного кримінального правопорушення, зокрема з урахуванням мотиву національної нетерпимості, та притягнення винних у цьому правопорушенні осіб до відповідальності.

Питання осквернення пам’ятника жертвам Голокосту перебуває на особистому контролі Уповноваженого.