Представник Офісу Омбудсмана взяв участь у засіданні Комітету з питань інформатизації та зв’язку

26/02/2019 18:49

У вівторок, 26 лютого, відбулося засідання Комітету ВР з питань інформатизації та зв’язку, у якому взяв участь Радник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Глєб Малютін.

Під час засідання обговорювалась ситуація, яка склалася у місті Миколаєві стосовно загрози зникнення стільникового зв’язку. Влада міста не може знайти порозуміння з операторами стільникового зв’язку щодо укладення договорів на надання послуг. Влада міста занепокоєна, що це може призвести до запровадження надзвичайного стану.

Представник Офісу Омбудсмана зазначив, що введення надзвичайного стану у мирний час обмежуватиме права громадян, особливо у важливий для держави період виборів.

Крім того, на засіданні комітету обговорювався закон «Про Національну програму інформатизації», та як він буде діяти спільно з нещодавно прийнятою програмою «Digital Agenda 2020». Це можє дати реальну можливість для більш інтенсивного розвитку IT ринку в Україні, особливо в час гаромонізації українського законодавства до вимог європейського регламенту GDPR.

Наразі Україна опирається на два закони – «Про захист персональних даних» та  «Про Національну програму інформатизації», а також на нещодавно прийняту програму «Digital Agenda 2020».