Валерія Лутковська: «Необхідно забезпечити доступність виїзду громадянам із територій, які наразі не контролюються українською владою»

26/02/2015 15:21

Це зазначила Уповноважений з прав людини під час зустрічі з заступником голови облдержадміністрації з гуманітарних питань Михайлом Сливкою в рамках робочої поїздки до Донецької області. За словами Валерії Лутковської, існуюча система надання перепусток створює реальну небезпеку для життя та здоров’я таких осіб та пов’язана з численними перешкодами, тож питання забезпечення можливості вільного виїзду для громадян є вкрай важливим.

Під час зустрічі Валерія Лутковська також звернула увагу керівництва області на низку проблемних питань у сфері забезпечення прав та свобод людини, які стали об’єктом моніторингового візиту. Зокрема, йшлося про необхідність вжиття заходів щодо евакуації громадян із пенітенціарних закладів, установ соціального захисту, охорони здоров’я та освіти, які перебувають в зоні АТО, до інших регіонів країни.

Як повідомлялося, в рамках робочої поїздки до Донецької області Валерія Лутковська вже відвідала санаторно-оздоровчий центр «Смарагдове місто» (м. Святогорськ), а також провела зустріч із керівництвом вказаного закладу, начальником Управління з питань сім’ї та молоді Донецької ОДА Лілією Золкіною та начальником відділу виховної та корекційної роботи Департаменту освіти і науки ОДА Валентиною Ізмалковою, які повідомили про загальну ситуацію з дитячими закладами в зоні проведення АТО.

Також відбулася зустріч Омбудсмана України з головою Слов’янського міського суду, з яким було обговорено можливі варіанти вирішення питання правової колізії у справах осіб, які перебувають під вартою в Артемівському СІЗО в межах кримінального провадження, що здійснюється відповідно до старого КПК, й справи яких перебувають у судах, розташованих на непідконтрольній українській владі території. Крім того, перебуваючи в Артемівську, Валерія Лутковська провела зустріч із офіцером медичної частини Антитерористичного центру та керівництвом Артемівської лікарні, до якої доставлено найбільшу кількість пацієнтів, які зазнали поранень внаслідок бойових дій.