Результати моніторингового візиту до центру соціально-психологічної реабілітації дітей на Донеччині

26/12/2018 14:10

Регіональний представник у Донецькій області Юлія Башкірова та громадський монітор Національного превентивного механізму Дмитро Засипка з метою виконання окремого Доручення Уповноваженого Верховної Ради України, у межах реалізації національного превентивного механізму, провели моніторинговий візит до Великоновосілківського центру соціально-психологічної реабілітації дітей у Донецькій області.

Монітори зауважили, що персонал відповідав на усі поставлені запитання і надавав необхідні документи, діти були веселі та легко йшли на контакт, в їх поведінці не відчувалось скутості та страху.

Штат повністю укомплектований, більшість з персоналу працює з самого відкриття Центру, з 2010 року.

Установа складається з двоповерхової будівлі та великого двору, облаштованого дитячим майданчиком.

У підопічних центру є багато позакласних занять, гуртки, до проведення яких залучено як персонал Центру так і сторонніх фахівці. Серед яких кулінарна майстерність, деревообробка, екологічний, майстерня та театральний гурток. Кожна дитина може самостійно обирати собі гурток. Діти також приймають участь в олімпіадах та різноманітних заходах, на які вихователі Центру їх супроводжують.

Проте, через невелике фінансування діти не завжди можуть влітку поїхати на оздоровлення.

Були виявлені несуттєві недоліки, які адміністрація пообіцяла виправити у найкоротшій строк. Зокрема, у одній з кімнат зсунуті ліжка. В закладі частково забезпечений питний режим, вода є лише у холі на другому поверсі.

Докладний звіт з результатами перевірки та рекомендаціями буде спрямовано на адресу Міністерства соціального захисту України та Донецької облдержадміністрації.