Здійснення парламентського контролю за дотриманням прав людини свідчить про системні порушення екологічного законодавства

26/12/2016 17:50

На цьому акцентував увагу присутніх під час офіційного відкриття фотовиставки «Думайдан – 2016: фотомиті» Представник Уповноваженого з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав Дмитро Лях.

На його переконання, виставка фоторобіт екологічних активістів саме через масові природоохоронні порушення буде мати важливе значення для того, щоб привернути увагу громадян до численних порушень їхніх прав на користування природними об’єктами.

На виставці у приміщенні Офісу Омбудсмана експонується понад 50 фоторобіт, розгорнутих у рамках експертного обговорення змін до національного екологічного законодавства за попередніми підсумками проекту «Думайдан – 2016: збереження зелених зон у містах і селищах України».

Під час обговорення громадські активісти, екологи, адвокати, правозахисники, стурбовані багаторічною тенденцією зменшення зелених зон практично в усіх населених пунктах України, висловили свої законодавчі пропозиції, спрямовані на забезпечення здорових та безпечних умов життя людини шляхом поліпшення стану довкілля.

Серед них: передбачити адміністративну, дисциплінарну, цивільно-правову відповідальність за злісне ухилення від проведення інвентаризації зелених зон, невідповідність площ зелених зон встановленій законом нормі, за відсутність програм озеленення, невиконання обов’язків щодо охорони зелених зон контролюючими органами, порушення встановлених правил здійснення санітарних рубок зелених насаджень тощо.

Організаторами проекту «Думайдан – 2016: збереження зелених зон у містах і селищах» є Українська Гельсінська спілка з прав людини, Міжнародна благодійна організація «Екологія – Право – Людина», Громадська організація Центр правових та політичних досліджень «СІМ», Екологічно-гуманітарне об’єднання «Зелений Світ», Громадська організація «Зелений Фронт».

Проект реалізується за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Посольства Швеції в Україні.