Уповноважений Людмила Денісова звернулася до Радника Президента РФ Михайла Федотова та Омбудсмана РФ Тетяни Москалькової щодо затриманих українських моряків

26/11/2018 14:00

25 листопада прикордонна служба ФСБ Російської Федерації здійснила збройний напад на українські судна, які з дотриманням положень усіх чинних багатосторонніх і двосторонніх міжнародних договорів та правил навігації здійснювали морський перехід з порту Одеса до порту Маріуполь.

Захоплення прикордонними кораблями ФСБ РФ українських військових катерів «Бердянськ», «Нікополь» та буксира «Яни Капу» є грубим порушенням положень статей 17, 32, 38 Конвенції ООН з морського права та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією  про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки щодо права мирного проходу, що призвело до отримання поранень та захоплення у полон 23 членів їхніх екіпажів.

У зв’язку з цим, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова направила офіційні запити до Радника Президента Російської Федерації, Голови Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства Михайла Федотова, а також до Уповноваженого РФ з прав людини Тетяни Москалькової.

Уповноважений вимагає від російської сторони надати офіційну інформацію щодо місцезнаходження затриманих громадян України. Крім того, Людмила Денісова закликала Михайла Федотова та Тетяну Москалькову надати затриманим українцям невідкладну медичну допомогу та сприяти їх поверненню на територію України.