Офіс Омбудсмена активізує роботу над законопроектом про засади державної політики та захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту

25/09/2018 16:02

Представник Уповноваженого з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрій Мамалига закликає усіх бажаючих долучатись до напрацювання законодавчих пропозицій із запровадження перехідного правосуддя.

Про це він сказав під час «круглого столу», організованому Українською Гельсінською Спілкою за права людини та  Комітетом Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на тему "Перехідне правосуддя як шлях подолання наслідків конфлікту та збройної агресії". Захід був проведений за проекту USAID «Права людини в дії».

Мамалига підкреслив, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова високо цінує проведену роботу Української Гельсінської спілки з прав людини та попереднього Офісу Омбудсмена із розробки ініціатив щодо запровадження концепції перехідного правосуддя України.

Представник Уповноваженого зазначив, що 18 вересня була створена Координаційна рада з питань напрацювання законодавчих пропозицій щодо запровадження перехідного правосуддя. До неї увійшли представники Української Гельсінської спілки з прав людини, інші громадські діячі, народні депутати, представники міністерств та відомств.  

«Двері секретаріату відкриті для діалогу та дискусій. Це ще один майданчик, де кожен бажаючий та зацікавлений може реалізувати власні ідеї і достукатися до наших парламентарів», - підкреслив він.

На переконання Представника Уповноваженого, першочерговим є розробка законопроектів про статус жертв збройної агресії. Крім того він виступив за напрацювання швидкого механізму виплати мінімальних компенсацій для осіб, які постраждали від збройної агресії.

«Ми відкриті для дискусій і сподіваємося на подальшу співпрацю», - додав він.

Своєю чергою, директор громадської спілки «Українська Гельсінська спілка з прав людини» (УГСПЛ) Олександр Павліченко зауважив, що тема впровадження в Україні перехідного правосуддя поступово отримує політичну підтримку.

Він зазначив, що законопроект про засади державної політики та захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту, який був розроблений низкою неурядових організацій спільно з Офісом Уповноваженого зараз потребує внесення на розгляд Верховної Ради України.

Також, за словами Павліченка, ідея перехідного правосуддя дуже позитивно сприймається в різних сегментах суспільства.

Він підкреслив необхідність координації діяльності всіх можливих експертних представників державного сектору в цьому напрямку. «Тут має бути синергія та співпраця, яка вийде на практичний результат», - додав правозахисник.

Також Павліченко відзначив важливість вибудови державного підходу до запровадження перехідного правосуддя в Україні з узгодженою концепцією, дорожньою мапою, що має конкретні та чіткі часові розрахунки.  

У роботі «круглого столу» також брали участь представники міжнародних моніторингових місій, народні депутати України, представники органів державної влади та громадського сектору.