Після реагування регіонального координатора Уповноваженого поліція назначила додаткові слідчі дії за фактом підпалу ромського табору

25/05/2018 18:46

Як повідомив регіональний координатор Уповноваженого у Тернопільській області, 24.05.2018  він  виявив дві сім’ї ромів за територією малої автостанції у м. Тернополі. Під час спілкування вдалося з’ясувати, що це ті родини, на яких був скоєний напад. У ході розмови було встановлено, що інша сім’я та ще 8 дітей переховуються поруч з міським кладовищем на смітнику. Дорослі (три жінки та 2 чоловіки) вийшли в місто, щоб пошукати їжу та одяг, так як всі речі, що у них бути (в т.ч. документи) були знищені під час нападу.

Опитавши потерпілих та беручи до уваги їх слова про те, що серед них є особи, які отримали тілесні ушкодження та враховуючи їх побажання про повернення до постійного місця проживання (місто Свалява), регіональним координатором  було повідомлено особисто керівника національної поліції у Тернопільській області про необхідність допитати ромів, відібрати додаткові заяви у потерпілих та сприяти їх безпеці. Протягом години поліцією було організовано автобус та дано доручення слідчим провести додаткові слідчі дії (допити та впізнання осіб нападників).

Також були проведені додаткові слідчі дії, допити та впізнання. Станом на 21.00 24.05.2018 постраждалі покинули приміщення поліції та  були влаштовані за містом у будинок небайдужих людей для ночівлі.

Надалі заплановано виконати ухвалу суду про проведення судово- медичної експертизи постраждалих. Також передбачена зустріч ромів з представниками благодійних фондів та проведення евакуації двох родин ромів в кількості до 20 осіб до місця їх проживання м. Свалява. Домовленості, щодо транспорту  вже зроблені та кошти на евакуацію родин є в наявності.

Провадження щодо підпалу ромського табору перебуває на контролі Уповноваженого.