«Ми готові створити платформу для обговорення питань гендерної дискримінації для громадянського суспільства та влади» - Людмила Денісова

25/05/2018 15:12

Це зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі з представниками жіночих та експертних громадських організацій, на якій розглядались питання співпраці з питань гендерної рівності та недискримінації в Україні.

Як повідомила Людмила Денісова, наразі планується призначення окремого Представника Уповноваженого з питань дотримання рівних прав і свобод, який буде опікуватися, у тому числі, дискримінаційними та гендерними  проблемами.

За словами Уповноваженого, нині в Україні випадки гендерної дискримінації, особливо порушення прав жінок, не є поодинокими. Тому вона покладається на співпрацю з інститутами громадянського суспільства для запобігання таким випадкам.  

«Я сподіваюсь, що з вашою допомогою ми зможемо організувати навчання щодо недискримінації та гендеру в регіональних представництвах Уповноваженого. До цього процесу можна долучити також місцеві громадські організації, ЗМІ та представників влади, які потім будуть доносити думку до людей. Більше того, я готова запропонувати на засіданні уряду проведення таких тренінгів для державних службовців», - сказала Людмила Денісова.

Уповноважений наголосила, що необхідний постійний моніторинг, підбиття підсумків щодо ситуації з дотриманням гендерної рівності в державі та консультаційна підтримка з питань недискримінації для всіх гілок влади.

«Якщо необхідний майданчик для обговорення, ми готові його створити, залучити народних депутатів, державних службовців, місцеву владу, та говорити в рамках парламентського контролю Уповноваженого», -  підсумувала Людмила Денісова та повідомила, що наразі готується до підписання відповідний Меморандум про співпрацю.

У зустрічі взяли участь представники Національної ради жінок України (НРЖУ), Гендерної комісії Федерації профспілок України, Центру „Солідарність”, Коаліції «Рівність у праці», Бюро соціальних та політичних розробок, Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України, Ромського жіночого фонду "Чіріклі", БО БТ «Київський інститут гендерних досліджень», «CEDAW in Ukraine».