Моніторингова група Секретаріату Уповноваженого перевірила дотримання прав військовослужбовців у Маріуполі

25/04/2019 17:34

Робоча група Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина відвідала окрему мотопіхотну бригаду, яка дислокується в місті Маріуполь.

Під час візиту проведено зустрічі з керівництвом та особовим складом бригади, перевірено стан доведення до військовослужбовців належних видів забезпечення, умови їх проживання та побуту. Особливу увага під час візиту приділено вивченню питань медичного забезпечення особового складу та дотримання посадовими особами вимог щодо забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя військовослужбовців.

Водночас потребують нагального вирішення питання щодо укомплектування бригади медико-санітарним складом та лікарями, що в свою чергу унеможливлює своєчасне та якісне надання медичного обслуговування військовослужбовцям.

Також моніторинговою групою з’ясовано, що потребує вирішення питання забезпечення належних умов розміщення військовослужбовців, організації їхнього харчування. Так, казармений фонд військових частин не розрахований на чисельний склад цих органів. Як наслідок, значна кількість військовослужбовців змушена розміщуватися у приміщеннях, які не можливо використовувати як житлові.

Як показала перевірка, командуванням військових частин, до яких здійснено візит, приділяється належна увага питанням грошового та речового забезпечення підлеглого особового складу.

Слід зазначити, що вирішення цих питань не можливе без належного фінансування та безпосередньої уваги Міністерства оборони України до проблем військовослужбовців.