Здійснено моніторинг дотримання прав мешканців установ соціальної сфери Самбірського району на Львівщині

25/04/2018 18:11

Моніторинговою групою в складі працівників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представників громадськості було здійснено моніторингові візити без попередження до стаціонарного відділення Самбірського міського територіального центру надання соціальних послуг та Самбірської районної лікарні «Хоcпіс» (Львівська область).

Стаціонарне відділення Самбірського міського територіального центру розраховане на 15 осіб. У відділенні забезпечено гідне та поважне ставлення до пацієнтів, створено умови проживання, що наближені до домашніх. В особистих розмовах підопічні розповідали про якісне харчування та вільний доступ до прогулянок.

Водночас, ліжкові хворі, які  проживають на другому поверсі позбавлені можливості регулярно виходити на прогулянки. Окрім того, моніторингова група виявила в установі медикаменти, термін придатності яких закінчився, а також не обліковані ліки, які зберігалися у невідповідних умовах.

Самбірська районна лікарня «Хоспіс» розташована у с. Сіде Самбірського району. Колектив хоспісу докладає максимальних зусиль, для покращення умов перебування у закладі. Проведено капітальний ремонт в палатах та облаштовано вільний простір, санітарні вузли пристосовані для користування важкохворими пацієнтами. Усі ліжка замінено на функціональні та облаштовано палати кнопками екстреного виклику персоналу.

Незважаючи на те, що родичі майже кожного пацієнта надають благодійну допомогу від 500 до трьох тисяч гривень, вони змушені додатково купувати підгузки та деякі медикаменти за власний рахунок. Маломобільні пацієнти не мають постійного доступу до питної води, яка подається персоналом лише на вимогу. Ліжкові хворі, які перебувають на другому поверсі будівлі закладу, позбавлені можливості бути на свіжому повітрі.

За результатами візиту будуть підготовлені та надіслані акти реагування до Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я та Львівської обласної державної адміністрації.