В Офісі Омбудсмана відбулася діалогова зустріч з представниками жіночих громадських організацій та центральних органів виконавчої влади

25/03/2019 18:15

За спільної ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, в партнерстві з ООН Жінки та Громадської Організації «Театр для діалогу» 25 лютого 2019 року проведено діалогову зустріч з представниками жіночих громадських організацій та центральних органів виконавчої влади з питань локалізації політики у сфері гендерної рівності та миробудування, зокрема Національного плану дій «Жінки. Мир. Безпека.» на період до 2020 року».           

Під час заходу було розглянуто питання щодо надання допомоги жінкам, на яких вплинув конфлікт на сході та в Криму, які страждають від різних форми дискримінації, також піднімались питання законодавчих ініціатив, усвідомлення реформ, політики, програм та можливостей реалізації своїх прав через адвокацію.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрій Мамалига зазначив, що одним з основних принципів реалізації та забезпечення виконання національних політик має стати принци інклюзії та партисипації.

«Коли закони пишуться не «для» а «спільно з» громадянами і громадянками, які краще відображають потреби та реальність цих груп. Виконання цих політик здійснюється в партнерстві органів виконавчої влади і громадськості, її результати є більш сталими та ефективними. Тому ми вітаємо співпрацю громадських організацій із органами виконавчої влади, а також моніторинг виконання існуючих законодавчих норм з боку громадського суспільства», - сказав А.Мамалига.

Захід відбувся в рамках проекту «Посилення підзвітності щодо гендерної рівності і розширення можливостей жінок у сфері національних реформ, миру, та безпеки», за підтримки ООН Жінки в Україні та Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку.

Участь у діалоговій зустрічі взяли представники Управління моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, органів державної влади,  жіночі громадські організації та міжнародні експерти.