У Привільненській спеціалізованій загальноосвітній школі-інтернаті на Миколаївщині не забезпечена належна пожежна безпека

25/03/2019 09:53

Моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у Миколаївській області Світлани Одінцової та громадських моніторів Романа Дятлова та Олександри Скалько відвідали Привільненську спеціалізовану загальноосвітню школу-інтернат Миколаївської обласної ради.

У закладі навчаються 79 дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку, з них 10 дітей-сиріт або позбавлених батьківського піклування.

Під час візиту моніторингова група була приємно вражена затишною атмосферою у закладі.

З дітьми працює психолог, логопед, наявний гарно обладнаний клас соціально-побутового виховання з моделюванням кухні та житлової кімнати, де діти готуються до самостійного подальшого життя.

Під час спілкування з вихованцями монітори відзначили позитивне ставлення до вчителів та адміністрації, діти 9-го класу вже мають плани на подальше навчання.

Під час візиту адміністрація установи звернула увагу на проблеми щодо отримання дітьми паспортів. У зв’язку з чим дане питання взято на контроль регіонального представника та будуть вжиті заходи з метою захисту прав дітей.

Моніторами зафіксовані і певні порушення. Насамперед у спальному корпусі на вікнах першого поверху встановлені решітки, що є неприйнятним для такого типу установ. Також у спальному корпусі відсутня пожежна сигналізація. Враховуючи наявність решіток це становить загрозу життю та здоров’ю дітей, адже у випадку пожежі вікна неможливо буде використати для евакуації дітей.

Проте варто зазначити, що проблема пожежної безпеки турбує адміністрацію. Вже складений проект її забезпечення, але на 2019 рік обласна рада не виділила кошти на її реалізацію. Через це адміністрація збільшила кількість вогнегасників. Але відсутність пожежної сигналізації є проблемою, яку можливо вирішити лише належного фінансування з бюджету.

Також було зафіксовано порушення права на приватність вихованців під час купання. Баня, у якій одночасно може перебувати 6 дітей, не має жодних перегородок. Окрім цього, дане приміщення потребує капітального ремонту. Але у бюджеті установи коштів на капітальний ремонт не виділяються вже два роки поспіль.

Вихованці під час спілкування з моніторами відверто розповідали про заклад, відзначили смачне харчування та різноманітне дозвілля. Проблеми, які наявні в закладі пов’язані насамперед з відсутністю належного фінансування.

За результатами візиту будуть направлені листи реагування до Миколаївської обласної ради та профільного Департаменту для  усунення порушень.

Звіт за результатами візиту