Валерія Лутковська здійснює моніторинг дотримання прав дітей на території проведення АТО

25/02/2015 12:51

Сьогодні, 25 лютого 2015 року, розпочалась робоча поїздка Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до Донецької області.

В рамках поїздки Валерія Лутковська вже відвідала санаторно-оздоровчий центр «Смарагдове місто» (м. Святогорськ), де наразі перебувають 483 дитини-сироти, яких було вивезено з різних установ області.

Під час спілкування з керівництвом закладу було з’ясовано, що фінансування установи здійснюється винятково з обласного бюджету. Загалом  у Святогорську станом на кінець січня проживало близько 6 тисяч вимушених переселенців; починаючи з 28 січня, ще півтори тисячі прибули з Дебальцевого та Авдіївки. Харчування переселенців, які проживають у санаторних закладах, наразі здійснюється переважно за рахунок волонтерів та гуманітарної допомоги. 

В ході візиту також відбулася робоча зустріч з керівництвом закладу, начальником Управління з питань сім’ї та молоді Донецької ОДА Лілією Золкіною та начальником відділу виховної та корекційної роботи Департаменту освіти і науки ОДА Валентиною Ізмалковою, які повідомили про загальну ситуацію з дитячими закладами в зоні проведення АТО.

В рамках візиту Уповноваженого також заплановано відвідати міста Слов’янськ, Артемівськ, Дружківку, Краматорськ. Зокрема, під час зустрічі з керівництвом Артемівського СІЗО буде обговорена ситуація, яка склалась у закладі, у зв’язку з відсутністю кримінальних справ деяких утримуваних. Крім того, Валерія Лутковська планує перевірити, як здійснюється виконання доручення Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка щодо вжиття необхідних заходів з евакуації підопічних та персоналу установ системи освіти, охорони здоров’я та соціального захисту з територій, близьких до проведення АТО,  до безпечних регіонів України, про що було наголошено у зверненні Валерії Лутковської від 9 лютого 2015 року.