Результати моніторингового візиту до Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи Тернопільської міської ради

02/05/2019 10:38

В рамках реалізації національного превентивного механізму регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Тернопільській області Володимир Шевченко та громадський монітор Андрій Крижанівський здійснили візит до Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи Тернопільської міської ради.

Було встановлено, що у закладі для дітей, які потребують корекції розумового розвитку, функціонують 6 класів початкової школи, 7 класів базової середньої школи. В 1-4 класах навчається 43 учні. В 5-10 класах - 53 учні, з них за індивідуальною формою навчаються 18 учнів та 4 групи цілодобового перебування учнів з понеділка до п’ятниці.

Учні школи перебувають на неповному державному забезпеченні, який передбачає п’ятиденний робочий тиждень. Їдальня облаштована відповідними меблями, зокрема, столами та лавками. Є три умивальники з гарячою та холодною водою, рідким милом. Гаряча вода подається без перебоїв. Харчування здійснюється у дві зміни.

Для дітей організоване 2-х та 5-разове харчування. Їдальня для учнів затишно оформлена. Є щоденне меню. В їдальні проводиться цілодобове спостереження.

Медичне обслуговування вихованців здійснюється двома медичними сестрами. Медичний огляд проводиться систематично двічі на рік лікарями обласної дитячої лікарня та клініки на колесах «Дар життя».

Освітня програма навчального закладу розроблена на виконання Закону України «Про освіту».

Освітній процес забезпечується вчителями, вчителями-дефектологами. Проводяться корекційні заняття з розвитку мовлення, ЛФК, ритміки, логопедії, соціально-побутового орієнтування. Діє група продовженого дня. Відповідно до графіка відбуваються заняття психолога.

В школі працює 5 гуртків. Зокрема, вокальний, три танцювальних та одна спортивна секція. Вихованці беруть активну участь у фестивалях «Повір у себе», змаганнях, організованих «Інваспорт».

Проте в одному з навчальних класів не було забезпечено питний режим.

Моніторами рекомендовано оновити спортивний та ігровий майданчик з врахуванням потреб вихованців. А також ввести додаткові ставки помічника вихователя для здійснення санітарно-гігієнічних процедур під час проведення уроків для учнів з комплексними вадами розвитку та практичного психолога.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлений звіт та направлені відповідні акти реагування.