Олена Смірнова: «Ми високо цінуємо практичну допомогу експертів Twinning у здійсненні нами контролю за захистом персональних даних»

25/01/2018 16:01

На цьому наголосила заступник Керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час проведення семінару «Посилення потенціалу інституції українського Омбудсмана: нові методології та практики проведення моніторингу дотримання прав людини».

Під час семінару литовські експерти проекту Twinning надали свої рекомендації щодо процедур проведення консультацій з питань захисту персональних даних, представили методології оцінки проектів нормативно-правових актів щодо захисту персональних даних, ознайомили з керівними принципами для державних службовців щодо балансування права на приватне життя та права доступу до публічної інформації.

«Наразі ми маємо можливість отримати практичний документ, який допоможе нам проводити моніторинг прав людини, зокрема й у сфері захисту персональних даних, відповідно до європейських стандартів. Сподіваюсь, що нові методології та практики проведення моніторингу дотримання прав людини будуть для нас чітким дороговказом для підвищення стандартів дотримання права людини на приватність. Символічно, що ці рекомендації ми отримуємо напередодні Міжнародного дня захисту персональних даних, що відзначається 28 січня», – зазначила керівник Управління з питань захисту персональних даних Секретаріату Уповноваженого Ірина Бісик.

Учасникам семінару було також презентовано розроблені документи і рекомендації з питань боротьби з дискримінацією, а також перелік контрольних питань для виконання моніторингових візитів щодо дискримінації.

Рекомендації підготовлено в рамках реалізації проекту Європейського Союзу Twinning «Впровадження успішного європейського досвіду з метою зміцнення інституційного потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для захисту прав і свобод людини», що розпочався на початку 2017 року.

Спільний українсько-литовсько-австрійський проект має на меті сприяти зміцненню потенціалу інституції Омбудсмана, зокрема шляхом надання підтримки у розробці відповідного законодавства у сфері прав людини.