Центру реабілітації для дітей на Дніпропетровщині потрібне оновлення матеріальної бази

25/10/2018 12:13

До такого висновку дійшли працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, які здійснили моніторинговий візит  до Апостолівського центру соціально-психологічної реабілітації для дітей «Надія».

На час візиту у закладі проживало 48  вихованців віком від 3 до 18 років.

Територія закладу облаштована для прогулянок дітей різних вікових категорій. Моніторингова група відмітила доброзичливі стосунки між вихованцями. Діти ввічливі, охоче спілкуються, одягнуті охайно, відповідно до віку та статури.

У спальнях розташовані зручні ліжка з новими матрацами, є тумби і шафи для зберігання власних речей. Хоча вихованцям в житлових групах не забезпечена приватність: у деякі спальні місця розташовані впритул, відсутні кабінки або перегородки у туалетних кімнатах. До того ж, для розваг дітей використовують іграшки, які не підлягають миттю, а персонал не міг назвати, коли в останнє обробляли іграшки.

Моніторингова група дійшла висновку, що матеріальна база закладу потребує зміцнення. Зокрема, спортивна зала не використовується за призначенням, оскільки потребує капітального ремонту. Хоч за рахунок благодійників інвентар Центру все ж поновлюється.

У приміщенні на момент візиту була низька температура через несправність котла. Та під час візиту працювала ремонтна бригада міськгазу, яка б мала це виправити.

Виявили недоліки і в організації харчування. Працівників харчоблоку не оглянуті медперсоналом і відсутні записи у відповідному журналі. Також у їдальні не було добових проб страв. А прийом і зберігання продуктів відбувається з порушенням нормативів.

Виявлені порушення відобразять у звіті моніторингової групи та направлять керівництву Дніпропетровської обласної та Апостолівської районної держадміністрації.