Черговий призов громадян на строкову військову службу перебуває під моніторингом Уповноваженого з прав людини

24/04/2018 18:10

В Україні триває весняний призов громадян на строкову військову службу. У зв’язку з чим проходять моніторинги установ Збройних Сил.

Так у квітні цього року відвідали Об’єднаний збірний пункт міста Києва та Київської області та засвідчили належний стан справ щодо дотримання прав призовників. Командування в межах виділених ресурсів приділяє належну увагу розміщенню особового складу, харчуванню, лазнево-пральному обслуговуванню, медичному забезпеченню.

Водночас в засобах масової інформації з’являються повідомлення про ймовірні порушення прав громадян під час призову.

Так, за окремим зверненням щодо незаконного поводження з громадянином Д. фахівцями Офісу Омбудсмена здійснено позаплановий виїзд до того ж збірного пункту міста Києва.

Під час перевірки було встановлено, що співробітниками поліції та райвійськкомату  23 квітня був проведений спільний захід з розшуку, затримання та доставки до військкомату громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку.

Стосовно громадянина Д. з’ясовано, що він більше ніж два місяці перебуває в м. Києві, але на військовий облік не став. Проте після виявлення правопорушення з його боку, громадянин Д. за власною заявою був поставлений на облік, пройшов медичне обстеження та визнаний придатним до військової служби.

На цей час він, як особа призвана на строкову службу, перебуває на законних підставах на території збірного пункту. В особистій бесіді призовник зазначив, що усвідомлює свій конституцій обов’язок проходити військову службу в Збройних Силах України.