У Парижі співробітник Секретаріату Уповноваженого взяла участь у семінарі щодо моніторингу місць, де утримуються діти-мігранти

02/04/2019 15:56

28-29 березня 2019 року в Парижі, Франція, відбувся тренінг-семінар на тему: «Моніторинг місць, де утримуються діти-мігранти позбавлені свободи: як здійснити ефективний візит?».

Під час тренінгу-семінару співробітник Управління з дотримання прав дитини та сім’ї Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Таміла Вегера мала можливість ознайомитись з найкращою практикою Європейських країн щодо захисту прав дітей-мігрантів та дітей в конфлікті із законом.

Також на цьому тренінгу був розглянутий досвід різних країн щодо порядку проведення моніторингових візитів до центрів утримання мігрантів, інтерв’ювання дітей-мігрантів та їх родин, та дітей, які утримуються під вартою.

Також обговорювались питання, які стосувались наслідків затримання дітей, подальшого впливу таких ситуацій на їх психічне здоров’я та розвиток. Розглядались альтернативні підходи до опитування дітей-мігрантів та їх родин з метою ефективного збору інформації та її узагальнення.

Результати тренінгу-семінару будуть в майбутньому застосовані під час проведення моніторингових візитів щодо дотримання та захисту прав дітей в Україні.