Українська делегація зустрілася з Омбудсманом Грецької Республіки Андреасом Поттакісом

24/10/2018 16:14

Сьогодні у Греції з офіційним візитом перебувають керівник Секретаріату Уповноваженого Людмила Левшун та начальник Відділу моніторингу прав громадян, які перебувають в місцях несвободи за кордоном Олена Тучіна. Вони беруть участь у Генеральній асамблеї Європейської мережі національних інституцій з прав людини. У рамках офіційного візиту разом з представниками Посольства України зустрілися з Омбудсманом Греції.

Під час зустрічі українська делегація підняла питання щодо співпраці у захисті прав громадян України в Греції. Зокрема, обговорили дотримання прав українців під час затримання: забезпечення їх адвокатом та перекладачем.

Андреас Поттакіс висловив свою готовність реагувати на випадки надходження заяв від громадян, до яких застосувалися насилля чи тортури під час затримання. Ці питання – у фокусі його уваги. Омбудсман Греції співпрацює з внутрішніми силовими органами в рамках застосування національного механізму вивчення та розслідування таких випадків серед працівників силових структур чи пенітенціарних закладів щодо перевищення ними службових повноважень. Також Андреас Поттакіс повідомив, що його інституція готова розглядати і заяви про вчинення таких порушень, які направить йому Уповноважений України.

Людмила Левшун під час розмови зосередила увагу Омбудсмана Греції на проблемах громадян, яких засуджено у Греції. Часто українці після відбуття частини терміну покарання, залишаються у країні на умовно достроковому звільненні.  Не у місцях несвободи, але без паспорта і з довідкою, яка не дає можливості працевлаштуватися. У результаті – люди не мають можливості забезпечити себе коштами під час вимушеного перебування в Греції. Андреас Поттакіс повідомив, що спробує розібратися у цій проблемі.

Ключовою темою зустрічі стало обговорення інтересів українців, засуджених до позбавлення волі на тривалі терміни. Українська делегація просила сприяти тому, щоб ця категорія ув’язнених отримала право утримуватися в установах, де передбачена трудова діяльність. За рахунок цього можна скоротити строк позбавлення волі, адже перебування в місцях несвободи такого типу упродовж одного дня прирівнюється до двох днів. Омбудсман Греції повідомив, що це питання вирішується судом при винесені вироку та визначенні місця ув’язнення. Однак він пообіцяв перевірити, чи не порушуються права українців порівняно з громадянами інших країн при отриманні такої можливості. Якщо ж знайде порушення – надасть свої рекомендації Уряду Греції і іншим компетентним органам.

Також Андреас Поттакіс запросив Україну долучитися до мережі Омбудсманів Середземномор'я. Загалом, Омбудсман Греції висловив свою готовність до комунікації з Уповноваженим України та в наданні Людмилі Денісовій будь-якої підтримки.