Аксана Філіпішина: «Наразі в Україні відсутня правова основа боротьби із сексуальним насильством під час збройного конфлікту»

24/10/2017 15:53

Це зазначила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності під час зустрічі з міжнародним консультантом з питань сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, Хуми Хан.

Особлива увага під час зустрічі, що відбулася сьогодні, 24 жовтня 2017 року, у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, була приділена обговоренню існуючої системи реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного із конфліктом на Сході України.

«Наразі в Україні відсутня спеціалізована правова основа запобігання та боротьби із сексуальним насильством під час збройного конфлікту. Немає державних послуг з реабілітації постраждалих від такого насильства. Крім цього, статті Кримінального кодексу України, що передбачають відповідальність за злочини проти статевої свободи та недоторканості, не враховують специфіку сексуального насильства під час збройного конфлікту», – зазначила під час зустрічі Представник Уповноваженого.

Крім того, Аксана Філіпішина наголосила на тому, що нормативно-правові акти, які розробляються в Україні та спрямовані на подолання насильства щодо жінок, мають враховувати питання сексуального насильства, пов’язаного із конфліктом.

«Необхідно підвищувати громадську обізнаність та проводити інформаційні кампанії на місцевому рівні, спрямовані на боротьбу із сексуальним насильством. Також важливим є посилення спроможностей працівників поліції, слідчих, соціальних працівників у питаннях, пов’язаних із запобіганням, виявленням, розслідуванням випадків сексуального насильства, а також наданням допомоги постраждалим від такого злочину», – переконана Аксана Філіпішина.