Валерія Лутковська бере участь у найбільшій щорічній європейській конференції з прав людини та демократії

23/09/2015 16:27

З 21 вересня по 2 жовтня 2015 року у Варшаві (Польща) проходить Нарада Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з розгляду виконання зобов’язань, присвячена людському виміру.

У роботі найбільшої  щорічної європейської конференції з прав людини та демократії  бере  участь Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Сьогоднішнє ранкове засідання було присвячене обговоренню питань свободи мирних зібрань та свободи об’єднання,  а також  ролі громадянського суспільства у захисті прав людини та просвітницької діяльності у сфері  прав людини.

Учасники конференції акцентували увагу на фактах порушень права на свободу зібрань та об'єднання, які почасти  є причиною (хоча і не єдиною) тих викликів, з якими стикаються правозахисники, а також на тому, як наявність ефективних національних правозахисних інституцій  і позитивної просвітницької практики в галузі прав людини може сприяти подоланню цих викликів.

Наступне засідання учасників європейської конференції буде присвячено темі «Терпимість і недискримінація», під час якого обговорюватиметься проблематика забезпечення рівних можливостей для жінок і чоловіків у всіх сферах життя та запобігання насильству щодо жінок і дітей.

Крім того, в рамках візиту до Варшави за посередництва Бюро демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ) завтра, 24 вересня 2015 року, заплановано зустріч Валерії Лутковської з Уповноваженим з прав людини в Російській Федерації Еллою Памфіловою. Мета зустрічі – обговорити можливі шляхи вирішення питання переміщення з території АР Крим засуджених осіб, які виявили бажання відбувати подальше покарання на території материкової України. Також омбудсмани обговорюватимуть питання проведення спільних, у тому числі за участю представників БДІПЛ, моніторингових візитів до місць несвободи в АР Крим з метою забезпечення дотримання прав людини в цих установах.