Валерія Лутковська звернулась до Омбудсмана Росії стосовно захисту прав затриманого українського режисера Олега Сенцова

04/07/2014 12:09

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової  стосовно дотримання прав затриманого громадянина України,  режисера Олега Сенцова.

У своєму зверненні Валерія Лутковська звернула увагу російської колеги на те, що, зокрема, в інтерв’ю російської журналістки Марії Макеєвої з адвокатом Олега Сенцова Дмитром Дінзе йдеться про застосування до Олега Сенцова тортур. Крім того, до нього не допускають консула України, перешкоджаючи таким чином йому в отриманні консульсько-правової допомоги, гарантованої Віденською Конвенцією про консульські зносини 1963 року.

«Прошу Вас особисто зустрітися з Олегом Сенцовим і сприяти проведенню об’єктивного розслідування факту застосування тортур щодо Олега Сенцова та притягнення до відповідальності винних осіб, а також забезпеченню допуску до затриманого консула України», – зазначила у листі Валерія Лутковська.  

 

Принагідно інформуємо, що після затримання Олега Сенцова під час телефонної розмови Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Голови Ради при Президентові Російської Федерації з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова з проханням перевірити законність взяття під варту, а також умов, у яких тримається Олег Сенцов.

Крім того, 13 червня 2014 року під час зустрічі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з Уповноваженим з прав людини у Російській Федерації Еллою Памфіловою було порушено питання щодо безпідставного тримання під вартою громадянина України,  режисера Олега Сенцова.