Валерія Лутковська ініціює проведення спільної з Омбудсманом РФ перевірки дотримання прав і свобод осіб, які утримуються в пенітенціарних установах АРК

09/07/2014 15:14

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової  з пропозицією організувати спільну перевірку дотримання прав і свобод осіб, які утримуються в пенітенціарних установах Автономної Республіки Крим.

Основною метою цієї перевірки, на думку Валерії Лутковської, міг би стати моніторинг умов утримання зазначених осіб, а також фактів дискримінації, неналежного поводження та застосування тортур.

На адресу українського Омбудсмана надходять численні звернення від громадян України, які тримаються в пенітенціарних установах Криму, зокрема, 3 липня надійшло колективне звернення за підписом понад 400 осіб, які утримуються в слідчому ізоляторі м. Сімферополя.

«Зазначена категорія громадян України скаржиться на дискримінацію по відношенню до них за ознакою належності до громадянства України. Ті, хто відмовляється від прийняття громадянства Російської Федерації, зазнають жорстокого поводження», – йдеться у листі Валерії Лутковської.

Нагадаємо, в рамках робочої поїздки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до Страсбурга, Валерія Лутковська провела зустріч  із Комісаром Ради Європи з прав людини Нілсом Муйжнієксом, під час якої Валерія Лутковська виступила з ініціативою щодо необхідності здійснення спільних із Комісаром Ради Європи з прав людини візитів до АРК з метою моніторингу ситуації на півострові, зокрема в місцях несвободи, а також у питаннях дотримання прав кримських татар.