Валерія Лутковська повторно звернулась до Омбудсмана РФ стосовно захисту прав українського режисера Олега Сенцова

08/07/2014 15:04

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Валерія Лутковська повторно звернулась до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової стосовно затримання українського режисера Олега Сенцова і застосування до нього тортур.

Валерія Лутковська направила російському Омбудсману матеріали, розміщені у відкритому доступі, зокрема на сайті телеканалу «Дождь», і зміст виступу Олега Сенцова в Лефортовському районному суді м. Москви.

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська наголосила, що Олег Сенцов відкрито під час судового засідання заявив  про неналежне відношення з боку працівників правоохоронних органів Російської Федерації і застосування до нього тортур з метою отримання зізнань. Український Омбудсман звернула увагу своєї колеги на те, що ця заява зроблена під час судового засідання, запротокольована, тож озвучені відомості мають бути належним чином розслідувані.

«Повторно прошу Вас особисто зустрітися з Олегом Сенцовим і сприяти проведенню об’єктивного розслідування факту застосування стосовно нього тортур, а також притягнення до відповідальності винних», – йдеться у листі Валерії Лутковської.

Як повідомлялося, 4 липня Валерія Лутковська звернулась до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової стосовно захисту прав затриманого українського режисера Олега Сенцова, а також звернула увагу на наявність відомостей, зокрема від адвоката Олега Сенцова, про застосування до останнього тортур, а також недопущення до нього консула України, перешкоджаючи таким чином йому в отриманні консульсько-правової допомоги.

Нагадаємо, вчора, 7 липня 2014 року, Лефортовський суд Москви продовжив арешт українського режисера Олега Сенцова до 11 жовтня.