Розпочався триденний тренінг в рамках Школи з прав людини для представників громадських організацій

23/06/2017 17:29

Сьогодні, 23 червня 2017 року, в рамках Школи з прав людини в Офісі Омбудсмана  розпочався триденний тренінг з питань прав і основоположних свобод, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Мета тренінгу – поглиблення знань представників організацій громадянського суспільства з питань міжнародних стандартів у сфері захисту прав людини.

«Ми давно й ефективно співпрацюємо з Офісом Координатора проектів ОБСЄ в Україні у різних проектах, а в цьому році вирішили приділити особливу увагу правоосвітній діяльності – так і з’явилася ідея започаткувати Школу з прав людини.

У нашій Школі з прав людини тренінги розроблені з урахуванням потреб різних груп слухачів. Ми запланували спочатку попрацювати на високому віковому рівні – з людьми, які вже працюють у сфері захисту прав людини. Відповідний тренінг вже відбувся для чиновників, які працюють на державній службі, в центральних офісах виконавчої влади чи на місцевому рівні. Сьогодні ми раді бачити представників організацій громадянського суспільства, правозахисників, які допомагають громадянам зрозуміти свої права і шляхи їх захисту. На сьогодні роль громадянського суспільства як активного учасника формування державної політики у демократичному суспільстві зростає, тому наше завдання – надати вам ґрунтовні знання про положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і практики ЄСПЛ, а також допомогти вам бути обізнаними з найкращими європейськими практиками захисту прав людини», – зазначила у своєму вітальному слові Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська.

Крім передбачених в рамках програми Школи презентацій, учасники Школи з прав людини мали змогу поспілкуватися з литовською делегацією, яка була присутньою в Офісі Омбудсмана в рамках проекту Twinning Ombudsman. Зокрема, Голова Вищого Адміністративного Суду Литовської Республіки Гінтарас Крижевічус, Декан факультету  права Вільнюського університету Томас Давуліс, керівник Офісу Омбудсмана Сейму Литовської Республіки Аугустінос Нормантос, суддя Апеляційного суду Литовської Республіки Вігінтас Вішинскіс ознайомили учасників Школи з практикою застосування литовськими судами Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, особливостями обрання відповідних рішень ЄСПЛ для застосування, а також про місце і роль Конвенції в системі національного законодавства.   

Нагадаємо, у 2017 році Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в межах проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» було започатковано Школу з прав людини як сукупність освітніх заходів з актуальних питань сфери захисту прав людини.