Валерія Лутковська: «Завдяки проекту Twinning Ombudsman ми маємо змогу знайомитися з найкращим досвідом держав-членів ЄС»

23/06/2017 16:13

Це зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час другого засідання наглядової ради проекту Twinning Ombudsman («Впровадження кращого європейського досвіду з метою посилення інституційного потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для захисту прав і свобод людини»), що відбулося сьогодні в Офісі Омбудсмана. Проект Twinning Ombudsman спрямований забезпечити ефективне реагування на порушення прав людини через посилення інституційного потенціалу Секретаріату Уповноваженого. 

Під час засідання було презентовано результати порівняльного аналізу національного та європейського законодавства щодо діяльності Уповноваженого з прав людини; порівняльного аналізу існуючих в Україні і країнах ЄС методологій і процедур для здійснення моніторингу дотримання прав людини, а також аналітичного звіту з оцінкою ситуації щодо підвищення кваліфікації працівників Секретаріату.

«Ми дуже цінуємо ті зусилля, яких докладають наші литовські колеги, щоб поліпшити роботу Офісу українського Омбудсмана. Мета нашої спільної роботи – привести стандарти роботи Офісу відповідно до загальноприйнятих європейських практик. Завдяки проекту Twinning Ombudsman ми маємо змогу знайомитися з найкращим досвідом держав-членів ЄС», – зазначила Валерія Лутковська.

Нагадаємо, проект буде впроваджуватися протягом 24 місяців спільно з литовськими і австрійськими інституціями: Офісом Омбудсмена Сейму Литовської Республіки, Офісом Омбудсмена з питань рівних можливостей (Литовська Республіка), Державною інспекцією з питань захисту персональних даних (Литовська Республіка), Інститутом права Литовської Республіки, Вільнюським університетом (Литовська Республіка), Інститутом прав людини ім. Людвіга Больцмана (Австрія) і Центральним агентством з управління проектами (Литовська Республіка). Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є основним Бенефіціаром цього Проекту Twinning. Проект фінансується програмою ЄС Європейського інструменту сусідства (ЄІС).

Проект сприятиме посиленню потенціалу Секретаріату через удосконалення законодавства у сфері захисту прав людини і діяльності Уповноваженого з прав людини, напрацювання практики застосування цього законодавства, а також приведення інституційної основи Секретаріату та його внутрішніх процедур у відповідність до міжнародних стандартів.