Завдяки втручанню Уповноваженого скасовано дискримінаційне рішення Отинійської селищної ради на Івано-Франківщині

23/06/2016 16:52

До Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини надійшло звернення релігійної організації «Релігійний центр Свідків Єгови в Україні» щодо ухвалення незаконного та дискримінаційного рішення Отинійською селищною радою від 17 червня 2015 року.

Так, згідно з пунктом 1 вказаного рішення на території Отинійської селищної ради забороняється надавати в оренду державні приміщення для релігійних організацій.

Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності направила запит на адресу Отинійського селищного голови з проханням переглянути вказане рішення,  оскільки воно суперечить чинному законодавству.

Так,  відповідно до пункту 6 частини першої статті 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» таке обмеження становить пряму дискримінацію за ознакою релігійних переконань,  суперечить статтям 13 та 17 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», положенням глави 1 розділу ІІ Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також  положенням Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

За результатами розгляду запиту селищна рада прийняла рішення від 26 травня 2016  року «Про відміну рішення Отинійської селищної ради від 17 червня 2015 року «Про розгляд листа релігійних громад»».