Брифінг за результатами моніторингу неурядових організацій стану реагування органів влади на проблеми ромів України

23/06/2015 13:54

Два роки тому вперше на загальнодержавному рівні ухвалено два програмних документи, виконання яких має сприяти вирішенню глибоких соціально-економічних проблем ромського населення. Це схвалена Президентом України Стратегія захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року та розроблений на її виконання урядовий план дій.

Чи вдалося досягти помітного прогресу в ході виконання передбачених цими документами заходів? Чи відповідає реальна ситуація її баченню органами влади? Який рівень взаєморозуміння між ромськими громадами та владою? Наскільки схожими чи різними є уявлення ромів і владних структур щодо пріоритетних напрямів вирішення існуючих проблем?

Отримати відповіді експертів на ці питання можна буде під час брифінгу, який відбудеться 24 червня о 10:00 в приміщенні Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (вул. Інститутська, 21/8).

Після брифінгу буде проведено детальну презентацію результатів громадського моніторингу стану виконання урядового плану заходів і розгорнутого анкетування представників ромських громад у шести областях України.

Моніторинг і соціологічне дослідження стали можливими завдяки тісній співпраці програмної ініціативи «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження», Європейського центру захисту прав ромів, Секретаріату Уповноваженого з прав людини та 11 неурядових ромських організацій.

Реєстрація для участі у заході здійснюється за телефоном 044 461 95 00 – Мар’яна Магомедова, асистент Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження»  або електронною поштою roma@irf.ua.