В Одеській школі-інтернаті поліпшились побутові умови, але не виконуються вимоги щодо медичного забезпечення

23/05/2018 09:41

Регіональний представник Уповноваженого в Одеській області спільно з громадським монітором здійснили моніторинговий візит до загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 6 міста Одеси.

Під час візиту було встановлено, що дітям створено задовільні умови для навчання та реабілітації. З вихованцями у позаурочний час працюють лікар та медичні сестри, інструктори ЛФК, масажисти. Надаються фізіопроцедури, що допомагають дітям перемагати сколіози, лордози, порушення опорно-рухового апарату. Облаштовано 4 кабінети для масажу, кабінет для фізіопроцедур, в якому  функціонують 18 секцій з апаратами різних фізіотерапевтичних напрямків, Є стоматологічний кабінет із сучасним обладнанням, 3 зали-кабінети для занять ЛФК. Проведено капітальний ремонт та реконструкція великого спортивного залу  із сучасним спортивним обладнанням.

Однак монітори виявили системні проблеми, від розв’язання яких залежить отримання дітьми належного рівня реабілітаційних послуг. В школі-інтернаті немає лікаря-ортопеда, а обласна дитяча клінічна лікарня не бажає укладати угоду з адміністрацією школи-інтернату на обслуговування дітей, вихованців інтернату дитячими лікарями-ортопедами. Зі слів директора інтернату, батьки дітей, які навчаються в інтернаті, за особисті кошти забезпечують консультації дитячого лікаря-ортопеда в інтернаті за потребою та на період поглибленого медичного огляду, що  проводиться один раз на  рік.

При цьому, для навчання в навчальному закладі батькам необхідно надати довідку з висновками медико-психологічної консультації, лікарів вузької спеціалізації (лікарів-ортопедів) медично-профілактичних закладів за місцем проживання, у якій чітко вказується необхідність навчання дитини саме в цьому навчальному закладі.

Ще одна проблема пов’язана з відсутністю лікаря-фізіотерапевта. На жаль, низька заробітна платня не сприяє наявності кваліфікованих кадрів для дітей, які потребують лікування та реабілітації у санаторній школі-інтернаті.

Моніторингова група дійшла висновку, що відсутність достатньої кількості кваліфікованих медичних фахівців у загальноосвітній санаторній школі-інтернаті погіршує ситуацію з медичним супроводом дітей, які потребують необхідної спеціальної реабілітації.

За результатами візиту будуть підготовлені акти реагування до Міністерства освіти та науки та Одеської обласної державної адміністрації.