Відбулись моніторингові візити до закладів освіти Дубенського району Рівненської області

23/04/2019 11:02

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Рівненській області спільно з моніторами національного превентивного механізму здійснили моніторингові візити до комунального закладу «Дубенська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат І-ІІ ступенів» та «Вербська санаторна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів».

У моніторів під час візиту загалом не було суттєвих зауважень до організації навчального процесу у закладах, харчування вихованців, здійснення медичного забезпечення.

За спостереженнями моніторів встановлено, що взаємовідносини викладачів та персоналу з дітьми доброзичливі та відкриті.

Водночас загальними проблемами цих закладів є те, що приміщення, де вони розміщені, є адаптовані для потреб шкіл-інтернатів, а тому в окремих житлових кімнатах виявлено факти недотримання норм площі на одну особу.

Внаслідок браку фінансування,  заклади не можуть розширити базу на спортивних майданчиках навчального закладу. Також гостро стоїть питання про обладнання окремих ігрових майданчиків для вихованців.

В ході візиту в закладах виявлено факти недотримання права на приватність в душових кабінах та санітарних вузлах.

Комунальний заклад «Дубенська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» потребує реконструкції спортивної зали, оскільки теперішній стан цього приміщення не може в повній мірі забезпечити проведення занять з фізичної культури.

Окрім того, вказаний вище заклад не в повній мірі забезпечений підручниками з навчальних дисциплін, що порушує право вихованців на освіту.

Також інтернат потребує оновлення комп’ютерів в класі інформатики, оскільки всі вони є застарілими.

Гостро стоїть питання про забезпечення закладу необхідним інвентарем та програмним забезпеченням для корекційної роботи, які визначні Примірним переліком корекційних засобів навчання та реабілітаційного обладнання для спеціальних закладів освіти, який затверджений наказом Міністерства освіти і науки України №271 від 22.03.2018. В ході моніторингового візиту встановлено, що інтернат не забезпечено відповідними комп’ютерними програмами для вказаних цілей. Окрім цього не вистачає інтерактивних дощок, мультимедійних проекторів, електронних посібників.

Також в комунальному закладі «Вербська санаторна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» встановлені порушення щодо недотримання норм штучного освітлення в житлових кімнатах, відсутність окремих санітарних вузлів в навчальному корпусі, недотримання питного режиму в житлових корпусах.

За підсумками моніторингових візитів буде підготовлений звіт, який разом із листами реагування направлятиметься  до компетентних органів для усунення виявлених порушень.