Результати моніторингового візиту до Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпропетровської обласної ради

23/04/2019 11:13

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Дніпропетровській області Тетяна Кокшарова та громадський монітор національного превентивного механізму Тетяна Скляренко здійснили моніторинговий візит до комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпропетровської обласної ради».

Заклад розрахований на 80 дітей з вадами фізичного, психічного, інтелектуального та сенсорного розвитку, частина з яких знаходиться у закладі цілодобово протягом курсу реабілітації від трьох до шести місяців, а інша частина відвідує заклад у денний період.

У день проведення візиту в закладі перебували 49 дітей, з них 18 на цілодобовому перебуванні та 24 на денній реабілітації.

Адміністрацією закладу створені належні умови для проживання дітей. Є ліфт для маломобільних дітей. В спальних кімнатах затишно, всі діти мають особисті речі та засоби гігієни. Душові кімнати та туалети забезпечують право на приватність.

Діти забезпечені якісним п’ятиразовим харчуванням, затверджене перспективне двотижневе меню на весняний період.

У закладі функціонують кабінети логопеда, дефектолога, масажний кабінет, які добре оснащені та забезпечені профільними фахівцями. Також є спеціалізовані кімнати–майстерні, які призначені для  професійної орієнтації осіб, відповідно до їхніх індивідуальних програм.

На території закладу є спортивний майданчик, дитячий майданчик та ігрова площадка для дітей молодшого віку.

Монітори звернули увагу на наявність на території будівель у аварійному стані поруч із спортивним майданчиком, які становлять небезпеку для дітей та персоналу. Сам спортивний майданчик потребує заміни асфальтового покриття та облаштування.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлений звіт, який разом із листами реагування буде направлено до компетентних органів.