«Розраховую на активну взаємодію з громадськістю не лише у законотворчому процесі, а й у аналізі вже існуючих законів» - Людмила Денісова

23/04/2018 19:11

Таке сподівання висловила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі у широкому форматі з представниками понад 70 громадських організацій, що відбулася в Офісі Омбудсмена.

На переконання Уповноваженого, важливим напрямом двосторонньої співпраці  має стати розбудова регіональних представництв Уповноваженого як за участю громадських активістів, так і за допомогою міжнародних донорів. За словами Людмили Денісової, таких представництв має бути 25, об’єднаних у 5 напрямів за регіональними особливостями.

Уповноважений звернулася до представників громадськості з пропозицією взяти  активну  участь в консультаціях щодо боротьби з дискримінацією під час проведення державних закупівель та фінансування різноманітних програм з державного бюджету.

Реагуючи на ініціативи учасників зустрічі, Людмила Денісова висловила готовність, зважаючи на великий досвід парламентської діяльності,  співпрацювати у підготовці законодавчих актів про адвокатуру та пенітенціарну систему, про мирні зібрання та розроблення на захист прав військовослужбовців цивілізованих військових статутів.

Під час обговорення питання удосконалення судової системи представник Харківської правозахисної групи запропонував, посилаючись на польський досвід, розширити повноваження Омбудсмена правом вимагати перегляду сфальсифікованих кримінальних справ Верховним Судом.

Учасники зустрічі, що пройшла у довірливій, конструктивній атмосфері, порушили проблему захисту прав цивільного населення у зоні проведення АТО, а також  прав представників ромської спільноти, зокрема, через активізацію  роботи Координаційної ради при Уповноваженому та Експертних рад при Представниках Уповноваженого.