«Планую побувати і на окупованих територіях Сходу України, і в анексованому Криму» - Людмила Денісова

23/03/2018 15:31

Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини заявила на зустрічі із помічником Верховного комісара ООН у справах біженців з питань операцій Джорджем Окот-Оббо та директором Бюро Європи УВКБ ООН Паскалем Моро.

Під час розмови,  що відбулася сьогодні, 23 березня 2018 року, в Офісі Омбудсмена, йшлося про перспективи співпраці Уповноваженого з УВКБ ООН щодо захисту прав біженців,  шукачів притулку та внутрішньо переміщених осіб.

Людмила Денісова поінформувала міжнародних партнерів про участь Омбудсмена в удосконаленні чинного законодавства у цій сфері.

«Як голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення я брала активну участь у розробці законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремими категоріями громадян», який наразі зареєстровано у парламенті. Прийняття цього закону забезпечить врегулювання ситуації у сфері призначення та виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам, а також громадянам, які проживають на неконтрольованих територіях», - зазначила Уповноважений з прав людини.

Людмила Денісова розповіла також про практичні кроки Секретаріату Уповноваженого щодо вирішення проблемних питань біженців та ВПО. Особливу увагу було приділено порядку перетину лінії зіткнення на території Донецької та Луганської областей, а також проїзду на та з окупованої української території.

Представники УВКБ ООН висловили свою підтримку пріоритетній діяльності Уповноваженого та заявили про готовність тісно координувати спільну діяльність у питаннях захисту прав біженців і ВПО.