Людмила Денісова обговорила формат взаємодії з керівниками громадських правозахисних організацій

23/03/2018 17:03

Під час зустрічі, що відбулася в Офісі Омбудсмена, з обох сторін наголошувалося на необхідності підвищення ефективності співпраці. Йшлося про налагодження швидкого обміну інформацією і напрацюваннями.  Говорили й про активізацію діяльності громадських дорадчих органів: Консультативної ради при Уповноваженому та Експертних рад при Представниках Уповноваженого.

Особливу увагу було приділено питанню реалізації Національного превентивного механізму проти катувань, який, як відомо, функціонує за моделлю «Омбудсмен-плюс». Зважаючи на активну участь у діяльності НПМ громадських моніторів, було досягнуто домовленості про якнайшвидше поновлення для них дозвільних документів при відвіданні місць несвободи, які вже втратили чинність.

Учасники зустрічі домовилися про проведення найближчим часом зустрічі Уповноваженого з представниками громадських організацій у широкому форматі для визначення найближчих цілей та актуальних завдань спільної правозахисної діяльності.

У зустрічі з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини взяли участь виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко, директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров, директор  програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов.