Український та російський омбудсмани реалізують свої домовленості щодо дотримання прав громадян обох країн у місцях несвободи

23/03/2017 13:40

Уповноважений з прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова звернеться до Федеральної служби виконання покарань Росії з проханням провести психіатричну експертизу громадянина України Станіслава Клиха, який відбуває покарання в Росії.

«До мене звернулась колега, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, з приводу засудженого громадянина України Станіслава Клиха, тому що українська сторона вважає, що він потребує психіатричної і психологічної допомоги й експертизи. Я зі свого боку таке звернення прийняла і проситиму медичні підрозділи Федеральної служби виконання покарань Росії таку експертизу провести і за необхідності надати допомогу в цьому питанні», – заявила Тетяна Москалькова.

Як уже повідомлялося, завдяки спільним зусиллям Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської та Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової відбулося переміщення 12 осіб із пенітенціарних установ АР Крим на материкову частину України. Вказане переміщення проходило у пункті пропуску через державний кордон України на кордоні з РФ в с. Гоптівка (Харківська обл.).

Під час зустрічі в с. Гоптівка Валерія Лутковська підтвердила готовність і зацікавленість у продовженні практики взаємних спільних моніторингових візитів до місць несвободи з метою вивчення стану дотримання прав громадян обох країн у цих установах. Так, найближчим часом омбудсмани України та РФ планують відвідати громадян України, які перебувають у місцях несвободи в РФ, а також аналогічні візити до громадян РФ, які перебувають у місцях несвободи на території України.